Hopa
+C

Yük.: +10°

Düş.: +

Pe, 21.04.2016

HABERLER

GAZİANTEP SANAYİ ODASI ZİYARETİ

  • 05.10.2016
  • hopatso

 

Hopa TSO heyeti Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu’nu makamlarında ziyaret ederek çeşitli konularda fikir alışverişinde bulundular.

Misafirlerini ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren GSO Başkanı Konukoğlu, tarihi İpek Yolu üzerinde bulunan Gaziantep’in sanayisinin ileri gitmesinin ve ticaretinin gelişmesinin yüzyıllar boyu süren bir tecrübeye dayandığını, özel sektör yatırımlarının şehrin büyümesinde önemli rolü olduğunu ifade etti.

Türkiye’nin en büyük organize sanayi bölgesine sahip olan Gaziantep’in başarısının altındaki en önemli farkın ‘’girişimci ruhu ve çalışkanlığı’’ olduğunu, her gün daha iyisini yapmaya gayret gösterdiklerini belirten Konukoğlu, Hopalı işadamlarına da girişimci ruhlarını canlı tutmalarını tavsiye etti.

Türkiye’de en fazla ihracat yapan 6. şehir konumunda bulunduklarını, 2015 yılında 6 milyar 270 milyon dolar ihracat gerçekleştirdiklerini ve bu yılki dokuz aylık ihracatlarının geçen yıl ile başa baş olduğunu anımsatan Konukoğlu, hedeflerinin ilk üç içerisinde yer almak olduğunu söyledi.

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek ise yaptığı konuşmada, 35 bin nüfuslu Hopa ilçesinin önemli bir lojistik merkezi olduğunu, her türlü liman hizmetlerinin bulunduğu bir limanları olduğunu, bölgede çay ve fındık üretiminde ve balık alanında önemli noktalardan birisi olduğunu, sanayisinin ise yeni yeni geliştiğini kaydetti.

Akyürek, heyetlerinde çelik-metal, plastik, tekstil ve gıda sektörlerinden işadamlarıyla birlikte Gaziantep OSB’yi gezeceklerini ifade etti.

GSO hizmet binasında gerçekleşen görüşmenin ardından Konukoğlu, Hopa Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek ve Meclis Başkanı Reşat Aydın’a yöresel kahve takımı hediye ederken Hopa TSO Başkanı da kendilerine yöresel ahşap verdi ve ziyaret sonlandırıldı. 

GAZİANTEP SANAYİ ODASI ZİYARETİ
GAZİANTEP SANAYİ ODASI ZİYARETİ